OLIMPIJCZYCY - PRZYRODA I JĘZYK POLSKI

W tym roku szkolnym nasza szkoła może poszczycić się dwiema laureatkami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Są to: A. Dziekońska z kl. VI b - laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego i M. Rybicka z kl. VI b - laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody. Tajniki języka polskiego pomagała Agnieszce zgłębiać p. Beata Grygo, natomiast świat przyrody odkrywała razem z Martą p. Beata Kulikowska.
Aby osiągnąć taki sukces, dziewczyny musiały wykazać się nie tylko umiejętnościami z poszczególnych przedmiotów, inteligencją, logicznym myśleniem, ale także, a może przede wszystkim, pracowitością. Ich trud jednak nie poszedł na marne. Jako laureatki są zwolnione z pisania testu kompetencji szóstoklasisty i otrzymują tym samym gratis max - 40 punktów.
22 marca Marta i Agnieszka wraz ze swymi nauczycielkami uczestniczyły w uroczystej gali, na której Podlaski Kurator Oświaty wręczał dyplomy laureatom z wszystkich przedmiotów. Impreaza ta odbyła się w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymsoku. Oprócz oficjalnego wręczenia nagród i dyplomów uczestnicy mogli obejrzeć też piękny pokaz poloneza w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły, który otwierał całą imprezę. Z pewnością dla dziewczyn było dużym przeżyciem znaleźć się w gronie najlepszych z najlepszych. Wszyscy jesteśmy z nich bardzo dumni, gdyż ich sukces jest też sukcesem szkoły. Gratulujemy i życzymy nie mniejszych osiągnięć w Gimnazjum, a młodszych kolegów i koleżanki zachęcamy do pójścia w ich ślady.

B.Grygo

Autor: Admin :: 18:49 23.03.2012r.