WITAJ WIOSNO NA WESOŁO!

21 III 2012 r. uczniowie klas IV-VI radośnie przywitali kalendarzową wiosnę. Tego dnia wszyscy przyszli do szkoły w radosnym nastroju. Na początku naszej wspólnej zabawy w krótkiej inscenizacji wiosennej wystąpili uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Była więc Marzanna w słomianym kapeluszu oraz Pani Wiosna w kwiecistym wianku z koszem pełnym kwiatów. Nie zabrakło też wierszy i przyśpiewek o tematyce wiosennej.
Następnie uczniowie przystąpili do zmagań konkursowych. Każda z klas miała do wykonania szereg zadań. Pierwszą z konkurencji była prezentacja piosenki o wiośnie. Usłyszeliśmy dobrze znane nam utwory w nowym wykonaniu oraz piosenki typowo autorskie. Kolejną konkurencją była prezentacja haseł i wierszy promujących Podlasie. Uczniowie świetnie poradzili sobie z reklamą naszego regionu, a przewodnim hasłem były słowa: Czyste powietrze, lasy i woda, naszego Podlasia to piękna uroda.
Następnie uczniowie rozpoczęli prezentację strojów wiosennych na deszczowe i ciepłe dni. Ostatnie zadania konkursowe wymagały od uczniów znajomości walorów przyrodniczych swojego regionu, przysłów wiosennych i różnorodnych oznak wiosny. Reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali ze sobą zawzięcie, a ich zmagania oceniała komisja. Ostateczne wyniki potyczek były następujące:
I miejsce zdobyła klasa VIa
II miejsce zdobyła klasa VIb
III miejsce zdobyła klasa IVc
Każda z klas otrzymała pamiątkowe dyplomy ,a zwycięzcy zostali zwolnieni od kartkówek, klasówek i pytania w ciągu dwóch najbliższych dni.
Dziękujemy wszystkim klasom za wspólną zabawę.
Opiekun S.U.
B. Kulikowska

Autor: Admin :: 20:58 30.03.2012r.