SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

We wtorek, 3 kwietnia, wszyscy mocno ściskaliśmy kciuki, gdyż nasi drodzy Szóstoklasiści pisali swój pierwszy poważny egzamin – sprawdzian kompetencji kończący szkołę podstawową. Około godziny 9.00 czterdzieścioro siedmioro uczniów zasiadło w szkolnych ławkach, aby z niecierpliwością oczekiwać na rozdanie testów przez członków komisji. Gdy nasi wychowankowie już je otrzymali i trzęsącymi się z napięcia rękoma rozcięli zabezpieczenia, natychmiast przystąpili do wykonywania poleceń.
W tym roku test nie miał motywu przewodniego. Pierwsze zadania związane były z tekstem opowiadającym o historii kinematografii i dokonaniach braci Lumiére. Pojawił się również wiersz Leopolda Staffa Burza nocna. Szóstoklasiści zmierzyli się również z dość trudnymi zadaniami z matematyki, między innymi obliczali czas trwania filmu oraz cenę długopisu i zeszytu. Na zakończenie musieli wysilić swoją wyobraźnię i opowiedzieć o miłej niespodziance, jaką ktoś zrobił ich domownikom.
Nasi wychowankowie największy stres mają już za sobą, ale my, nauczyciele i uczniowie młodszych klas, nadal musimy trzymać za nich kciuki, aby wszyscy uzyskali maksymalną ilość punktów.

Autor: Agnieszka Milewska :: 18:36 05.04.2012r.