NA FESTIWALU MUZYKI CERKIEWNEJ

17 maja 2012 roku trzej uczniowie naszej szkoły ( Bartek i Piotr Januszewscy oraz Adam Daniłowski ) uczestniczyli w nietypowej wycieczce do Białegostoku. Wzięli udział w przesłuchaniach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej ‘Hajnówka 2012’. W tym roku jest to już XXXI festiwal. Odbywa się pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Prezydenta Białegostoku a także pod patronatem artystycznym Krzysztofa Pendereckiego. Koncerty odbyły się w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wysłuchaliśmy występów ośmiu chórów: 1.Chłopięcego Chóru „Academia Campanelli” – Kiszyniów (Mołdawia), 2. Dziecięcego Chóru „Wiesnianka” – Moskwa (Rosja), 3. Chóru Gimnazjum im. I. Achriemczyka – Mińsk (Białoruś), 4. Chóru Żeńskiego X LO w Białymstoku – Polska, 5. Chóru „Pro musica” Uniwersytetu Wileńskiego – Wilno (Litwa), 6. Chóru „Daugava” – Daugavpils (Łotwa), 7. Kameralnego Chóru „Moskowskije piewczije” – Moskwa (Rosja), 8. Kapeli Chóralnej Narodowego Uniwersytetu Technicznego Białorusi – Mińsk (Białoruś). Wycieczkę zakończyliśmy godzinnym pobytem w pijalni czekolady.
Andrzej Hurko

Autor: Admin :: 22:21 23.05.2012r.