MATEMATYCZNY CZAR PAR

Już po raz czternasty w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach odbył się konkurs „ Matematyczny Czar Par”. Tym razem do walki o puchary Burmistrza Moniek i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz inne nagrody rzeczowe stanęło 44 uczniów z następujących szkól: Szkoła Podstawowa w Boguszewie, Szkoła Podstawowa w Jaświłach, Szkoła Podstawowa w Jasionówce, Szkoła Podstawowa w Kalinówce Kościelnej, Szkoła Podstawowa w Krypnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach i Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach.Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wyrównany. Dopiero po siedmiu konkurencjach jedna z par zdobyła jednopunktową przewagę, którą utrzymała do końca zawodów. Po regulaminowych dziesięciu konkurencjach wyłoniono zwycięską parę . O tym , kto zajął II miejsce zdecydowała dogrywka.
Wyniki ostatecznej klasyfikacji wśród par przedstawiają się następująco:
I miejsce - SP Jasionówka
II miejsce – SP Krypno
III miejsce – SP nr 1 Mońki
Wśród szkół I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach, gromadząc 35 pkt., II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach – 33 pkt., III miejsce - Szkoła Podstawowa w Krypnie – 30 pkt. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy matematycznej i wytrwałości w dążeniu do celu oraz dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym przedsięwzięciem.
Jednocześnie gorące podziękowania ślemy na ręce sponsorów:
- Burmistrza Moniek Pana Zbigniewa Karwowskiego,
- Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mońkach Pana Edwarda Klepackiego ,
- Dyrektora Szkoły Podstawowej nr1 w Mońkach Pani Alicji Halickiej - Pochodowicz,
- Rady Rodziców SP nr 1 w Mońkach,
- Piekarni Revmod w Mońkach.
Panu Marianowi Jabłońskiemu - Sekretarzowi Gminy Mońki oraz Inspektorowi Oświaty w Mońkach-Panu Mieczysławowi Klimowiczowi , serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie naszej inicjatywy.
Nauczyciele matematyki SP nr 1 w Mońkach

Autor: Admin :: 20:23 01.06.2012r.