Otwarcie SZKOLNEJ SCENY

W ramach projektu unijnego "W tę samą stronę" realizowane są w naszej szkole zajęcia teatralne. W czwartek 7 marca o godz. 19.00 odbyła się premiera spektaklu pt. "Ona i On, czyli o Adamie i Ewie w różnych odsłonach" w reżyserii p. Beaty Grygo. Było to pierwsze przedstawienie na SZKOLNEJ SCENIE. Dzięki profesjonlnej kurtynie, uszytej przez p. Teresę Płońską, widzowie mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Widowisko rozpoczęło się odśpiewaniem przez dzieci ze scholi marszowej piosenki, której słowa, są mottem realizowanych zajęć teatralnych:
"Teatr, teatr, teatr się otwiera
słowo tworzy, tworzy bohatera.
Scena wciąga, scena ludzi zmienia.
Jest się tym, którego nie ma..."
Celem spektaklu było wprowadzenie widzów w pogodny, wiosenny nastrój, do czego skłaniało święto piękniejszej części ludzkości, czyli Dzień Kobiet. A że mówiąc o kobiecie, nie sposób nie wspomnieć o mężczyźnie, publiczności zostały zaprezentowane trzy sceny ukazujące różne perypetie związane z relacją Adama i Ewy - aktualne od pradawnych wieków. Dużą atrakcją wieczoru były wykonane w mistrzowskim stylu piosenki: "Adam i Ewa", "Szukaj mnie", "Tak bardzo się starałem" i "Być kobietą". Aranżacje do tych utworów, a także innych hitów, których wersje insrumentalne ilustrowały poszczególne sceny spektaklu, wykonał nauczyciel naszej szkoły muzycznej - p. Timur Slavov, który grał jednocześnie na gitarze. Akompaniowali także p. Jan Mlejnek - klarnet, p. Marzena Rogińska - skrzypce i absolwentka naszej szkoły, U. Grygo - pianino.
Mieszkańcy Moniek mogli obejrzeć to przedstawienie w swoich domach, gdyż telewizja kablowa SATOS transmitowała to wydarzenie.
Następnego dnia młodzi artyści z teatru SKRZYDŁA, wsparci przez panów ze szkoły muzycznej, wystąpili przed "swoją" publicznością, która żywo reagowała śmiechem i nie szczędziła oklasków. Galeria zdjęć Wszyscy opuszczali salę w pogodnym nastroju przy skocznych rytmach utworu "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny".

W imieniu teatru dziękuję za wszelkie słowa uznania i gratulacje. Warto było się trudzić, by podarować innym trochę uśmiechu. Świat stał się trochę piękniejszy i chyba zapachniało wiosną:)
Beata Grygo

Autor: Admin :: 17:41 10.03.2013r.