WITAJ WIOSNO!

21 marca klasy I- III uczestniczyły w wiosennym spotkaniu pt.,,W krainie wierszy Juliana Tuwima", przygotowanym przez p. Jolantę Zalewską. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe ze znajomości treści wierszy poety. Wspólnie wysłuchaliśmy wiersza pt,,Dżońcio", który okazał się nam wszystkim mało znany. Następnie chłopcy za pomocą pantomimy przedstawili trzy utwory Juliana Tuwima ,,Okulary", ,,Pstryk" i ,, Stół". Wysłuchaliśmy wiersza ,,Spóźniony słowik" w wykonaniu klasycznym, a następnie w wersji nowoczesnej w inscenizacji uczennic kl.III. Następnym punktem było rozdanie nagród z konkursu plastycznego ,,Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima". Uczestnicy otrzymali książeczki oraz zakładki. Nagrodę szczególną w postaci pięknie ilustrowanych wierszy J. Brzechwy otrzymała p. Ewa Konopka i jej kl.I b za przybliżenie treści wierszy i zachęcenie swych uczniów do tak licznego uczestnictwa w konkursie. Uczniowie obejrzeli też prezentację multimedialną wiersza ,,Lokomotywa". Wspólnie recytując ten wiersz dotarliśmy pociągiem do WIOSNY. Piosenką ,,Bo zima każdemu obrzydła" staraliśmy się skutecznie przegonić zimę.
Następnie odbyła się wiosenna część artystyczna w wykonaniu klas drugich i trzecich. Były: piosenki, wierszyki, dialogi i gra na flażoletach. Dzieci do występu przygotowała p. Elżbieta Wiszowata.
W godz. 11.30 - 13.05 uczniowie obejrzeli spektakl "na żywo" pt. "Pinokio". Było to możliwe dzięki Internetowemu Teatrowi TVP dla Szkół.
J. Zalewska

Autor: Admin :: 16:08 24.03.2013r.