Szkola Podstawowa Nr 1 w Mońkach im. Jana Pawła II

MONIECKA "JEDYNKA" NA TURNIEJU W GDAŃSKU

W dniach 22-23.03.2014r. w Szkole Podstawowej Nr 85 w Gdańsku odbył się V Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców PLATAN CUP2014. W turnieju udział wzięły 23 zespoły dziewcząt i 22 zespoły chłopców uczniów szkół podstawowych. Turniej rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie, a wystąpiły w nim następujące zespoły: "Metro" Warszawa, "Morena" Miastko, "Gedania" Gdańsk, "BAS" Białystok, "Suchanik" Gdańsk, "SUKSS" Suwałki, "MUKS GIM-NET" Mońki oraz drużyny z Elbląga, Lęborka, Milicza, Pucka, Jastarni, Szlichtyngowej, "JASIENIAK" Gdańsk (gospodarz). W rywalizacji uczestniczyły też zespoły z Niemiec, z Gothy i Poczdamu oraz z Litewskiego Kowna. Wszystkie zespoły podczas dwóch dni rozegrały po dwanaście meczy. Uczniowie SP 1 Mońki reprezentujący barwy GIM-NET-u w kategorii dziewcząt wystawiły do rywalizacji jeden zespół, a chłopcy dwa. Eliminacje rozgrywane były w 5-cio lub 6 -cio zespołowych grupach. Dziewczęta w swojej bardzo silnej grupie zajęły III miejsce pokonując m.in. Gedanię Gdańsk, a chłopcy w eliminacjach pokonali "METRO" W-wa, gospodarza turnieju "JASIENIAK" Gdańsk i wyszli z grupy na pierwszym miejscu. Oba zespoły awansowały do gry o miejsca I - XII. Drugiemu zespołowi chłopców, choć walczył zacięcie i bez kompleksów, niestety do tej grupy nie udało się awansować. Po rozegraniu półfinałów i finałów, z naszych zespołów, najwyżej sklasyfikowane zostały dziewczęta, które zajęły IV miejsce w meczu o trzecie miejsce przegrywając trzeci set. Skład zespołu Kuczyńska Natalia, Rafałko Aleksandra, Wejs Karolina, Świerzbińska Ewelina, Dąbrowska Martyna i Marcinkiewicz Alicja. I zespół chłopców zajął VIII miejsce - skład: Siuchno Szymon, Wilamowski Krystian, Pochodin Marcin i Bigda Krystian, II zespół zajął miejsce XIV - skład: Grygoruk Piotr, Dekarz Maciej, Łaniewski Łukasz, Magnuszewski Paweł i Filipkowski Łukasz.
Podczas turnieju trenerzy wszystkich ekip mogli wybrać pięciu wyróżniających się zawodników i zawodniczki, którzy podczas uroczystego zakończenia turnieju uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami MVP. W tym zacnym i elitarnym gronie znaleźli sie Natalia Kuczyńska i Szymon Siuchno z Moniek. Ponadto wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe nagrody i upominki.
Oprócz sportowej rywalizacji znaleźliśmy czas na relaks. Młodzi sportowcy, niektórzy pierwszy raz, spacerowali po sopockiej plaży i sopockim molo. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie przed "Krzywym Domkiem"
Kilka dni wcześniej bo 13.03.2014r. reprezentacja dziewcząt SP 1 Mońki wywalczyła srebrne medale Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych, chłopcy zaś w tych samych rozgrywkach zajęli miejsce V-VI (mecz o V miejsce nie był rozgrywany). Galeria zdjęć

Autor: Admin :: 18:20 30.03.2014r.