DZIEŃ ZIEMI

22 IV Ziemia obchodzi swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy Vb przygotowali apel ekologiczny pod hasłem: ,, Moja Ziemia, mój dom’’. W trakcie apelu uczniowie mówili o zagrożeniach czyhających na naszą planetę: o zanieczyszczeniach powietrza, wody i gleby. Słuchacze dowiedzieli się również o tym, że najstraszniejszym problemem XXI wieku jest problem śmieci. Jesteśmy bowiem społeczeństwem jednorazowych opakowań, które po spełnieni swojej funkcji są wyrzucane, a odpadów wciąż przybywa. Podczas apelu uczniowie mogli również obejrzeć dwa filmy, pierwszy ukazujący piękno naszej planety, zaś drugi przedstawiający katastrofę ekologiczną.
Na zakończenie apelu wszyscy zgromadzeni złożyli uroczystą przysięgę, że nie będą niszczyć przyrody, będą jej służyć i czynić wszystko, aby nasza planeta była czysta i zadbana.
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas VI wykonali na zajęciach techniki plakaty, których ekspozycję przygotował p. Zbigniew Tekień.
Galeria Kulikowska Beata

Autor: Admin :: 14:03 03.05.2014r.