SUKCESY RECYTATORSKIE

W tym roku szkolnym największe sukcesy recytatorskie odniosły uczennice klasy Va - Milena Rozłucka i Agnieszka Bartnicka.
W XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Ks. Jana Twardowskiego pt. „Słowa jak pacierze”, który odbył się 23 marca 2014 r. Agnieszka zdobyła II miejsce za utwór „O nieszczęśliwym bogaczu i szczęśliwym biedaku”, a Milena I - za recytację tekstu „Kto się boi?”.
12 maja zaś w Monieckim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”, w którym dziewczyny również były nie do pokonania. Agnieszka zdobyła I miejsce, recytując wiersz Elizy Sarnackiej-Mahoney „Młodsza siostra”. Milenie natomiast, która powtórnie wystąpiła z utworem Twardowskiego, przyznano Nagrodę Specjalną, typując ją tym samym do finału konkursu.
W Białymstoku Milena Rozłucka zmierzyła się z recytatorami z całego województwa. Tu również nie zawiodła naszych oczekiwań i zdobyła III miejsce. Zważywszy jednak, że I miejsca w tym konkursie nie przyznano, jest to bardzo duży sukces.
Cieszymy się, że idąc za wzorem naszego patrona, nasi uczniowie dbają o piękno i kulturę naszego języka. Życzymy sukcesów wszystkim, którzy kochają polską mowę i lubią występować na scenie.
B. G.

Autor: Admin :: 19:13 04.06.2014r.