DZIEŃ PAPIESKI - KONCERT „ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE”

W niedzielę 12 października w całej Polsce obchodzono Dzień Papieski. Od czternastu lat połączony on jest ze zbiórką na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA - powstałą jako żywy pomnik Jana Pawła II, a której celem jest pomoc zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miejscowości.
W tym roku po raz pierwszy w to dzieło zaangażowała się nasza szkoła, organizując koncert pt. „ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE”, który jest hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego. Wystąpiła dziecięca schola GLORIA pod kierunkiem Beaty Grygo i s. Beniaminy. Istotą spotkania było przybliżenie tematu świętości, w czym miało pomóc pojawienie się kilkunastu świętych, w których wcielili się uczniowie, absolwenci i pracownicy Jedynki. Słuchając występów dzieci i młodzieży (przekrój wiekowy artystów to 4-24 lata), widzowie dowiedzieli się, że każdy może być święty bez względu na wiek, charakter, pochodzenie czy stan posiadania. Wśród świętych można było zobaczyć dzieci, młodzieńców, piękne dziewczęta, księży, siostry zakonne, ale także święte matki i świętych małżonków. Na koniec radośnie wybrzmiały słowa piosenki: „Obyśmy też tam byli, gdy święci swój opuszczą grób” zaśpiewanej wspólnie przez scholę, obecnych świętych i przyszłych świętych, czyli publiczność. Całość została nagrodzona owacją na stojąco, co każe przypuszczać, że z przekazem koncertu trafiono do serc zgromadzonych widzów. Niejedna osoba ocierała łzę wzruszenia, a wiele dzieciaków zapragnęło śpiewać w scholi, co bardzo cieszy prowadzących. (Zapraszamy na próby w soboty o 9.30)
13 października koncertu mogli wysłuchać wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Dodatkową atrakcją był akompaniament p. Jana Mlejneka, za co mu bardzo dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy też do p. Ewy Konopki i Agaty Zub za pomoc w zrobieniu dekoracji i do p. Mirosława Paniczki za wykonanie kopii portretów świętych. Szczególne uznanie należy się też p. Cezaremu Szorcowi za odegranie roli bł. Ludwika Martin. W roli świętych zobaczyliśmy też naszych absolwentów: Łukasza Łaniewskiego, Krzysztofa Radomskiego, Macieja Dekarza, Jakuba Olechno, Kamilę Milewską i Dominikę Polińską - za co im również gorąco dziękujemy. Byliście wspaniali.
B.G.

Autor: Admin :: 18:43 22.10.2014r.