Szkola Podstawowa Nr 1 w Mońkach im. Jana Pawła II

FINAŁ IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU

W dniu 11 marca w Augustowie odbyły się finały województwa podlaskiego w pływaniu. Ogólnie w Igrzyskach uczestniczyło 40 szkół podstawowych z całego województwa Podlaskiego i tylko 12 z nich dostało się do finału. W śród tych 12 szkół, które zakwalifikowały się, była i nasza Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach.
Reprezentacja naszej szkoły to jak już wiecie chłopcy z klas III - VI należący do klubu pływackiego Neptun w Mońkach. Do finałów w biegach indywidualnych zakwalifikował się Marcin Skowronek, który rywalizował na dystansie 50 metrów w stylu motylkowym i zajął dziewiąte miejsce w województwie. W rywalizacji drużynowej zdobyliśmy czwarte miejsce.
Jest to dla nas ogromny sukces, ponieważ poprawiliśmy swój wynik z tamtego roku aż o sześć miejsc, z dziesiątego na czwarte. Pokonaliśmy prawie wszystkie szkoły, które bazują na klubach pływackich. Do trzeciego miejsca zabrakło nam pół sekundy. Oczywiście nie możemy rywalizować z takimi szkołami jak SP 29 Białystok, w której pływa Juvenia Białystok, czy ze szkołą z Suwałk, którzy mają klasy sportowe o profilu pływackim i trenują 10 razy w tygodniu. Sokółka z którą przegraliśmy trzecie miejsce bazuje na zawodnikach z dwóch klubów pływackich w ich mieście. My trenujemy tylko pięć razy w tygodniu i efekty włożonej pracy mówią same za siebie. Oceńcie to sobie sami, wyniki i szkoły z jakimi przyszło nam się mierzyć podaję poniżej: