Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia zastanawiamy się nad niebezpieczeństwami grożącymi naszej planecie i nad tym, co każdy z nas może dobrego dla niej zrobić. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI wykonali plakaty:
• klasy IV na temat racjonalnej gospodarki odpadami
• klasy V na temat ochrony wód i ich wykorzystania przez człowieka
• klasy VI na temat ochrony różnorodności gatunkowej różnych ekosystemów
Dla wszystkich uczniów naszej szkoły zostało zorganizowane spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Knyszyn z siedzibą w Mońkach, p. Anną Chotecką i p. Eweliną Szklarzewską. Na początku odbyło się spotkanie z uczniami klas I-III, a następnie z uczniami klas IV-VI.
Tematyka spotkania poświęcona była lasom, ich gospodarce , znaczeniu i sposobach ochrony przed szkodnikami. Dzięki wyświetlanym slajdom i wygłoszonej prelekcji uczniowie dowiedzieli się:
• jakie są typy lasów w Polsce i jaką powierzchnię one zajmują
• jaką budowę ma las
• jakie gatunki drzew liściastych i iglastych są najczęściej spotykane w lasach
• jakie szkodniki grożą lasom i jak można z nimi walczyć
• jakie znaczenie mają lasy
• na czym polega racjonalna gospodarka leśna
Na koniec spotkania do uczestników zostały skierowane pytania , a za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali drobne upominki w postaci zakładek do książek, malowanek i folderów. Mam nadzieję, że każdy z uczestników spotkania będzie dbał o przyrodę, będzie ją szanował i troszczył się o jej dobro. Ekologia zaczyna się bowiem od naszego podwórka, osiedla, naszej ulicy i miasta. Pamiętajmy o tym.
Beata Kulikowska

Autor: Admin :: 21:10 28.04.2015r.