Wycieczka klasy VI b do Warszawy

W maju 2015 r. klasa VI b udała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Muzeum Techniki i Przemysłu , które mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie zobaczyli tu ciekawe zbiory z zakresu historii techniki i jej rozwoju np. stare motocykle, samochody i rowery, ekspozycje poświęcone komputerom, odbiornikom radiowym, mechanizmom grającym i sprzętowi gospodarstwa domowego. Dużą atrakcją była Enigma- niemiecka maszyna szyfrująca z czasów II wojny światowej, której szyfr został złamany przez polskich matematyków oraz fotoplastikon z XIX z przeźroczami przedstawiającymi zabytki techniki.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki .Przewodnik Maciej opowiadał nam o zabytkach naszej stolicy. Uczniowie usłyszeli o historii Pałacu Krasińskich, Pałacu Prezydenckiego , Pałacu Kultury i Nauki , Zamku Królewskiego, o tym kiedy powstał barbakan i o historii Kolumny Zygmunta III Wazy.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w manufakturze czekolady. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach czekoladowych, w trakcie których każdy wyprodukował swoją tabliczkę czekolady. W trakcie oczekiwania, aż czekolada zastygnie , uczniowie obejrzeli film przedstawiający cały cykl produkcyjny czekolady począwszy od ziarna kakaowca , aż do gotowej tabliczki czekolady . W czasie projekcji każdy został poczęstowany filiżanką pitnej czekolady.
Tego dnia zarówno pogoda , jak i humory wszystkim dopisały, o czym świadczą zamieszczone zdjęcia.
Galeria Beata Kulikowska

Autor: Admin :: 21:52 08.06.2015r.