SPOTKANIE I POGADANKA ZE STRAŻAKIEM

Dnia 4 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie ze strażakiem Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mońkach nt. „Jak prawidłowo zgłosić pożar, wypadek”.
Uczniowie klas I-VI obejrzeli film i uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez strażaka p. kpt. Cezarego Grygo. Podczas spotkania dzieci uświadomiły sobie, że strażacy pomagają również ludziom nie tylko w czasie pożarów, ale również podczas powodzi, wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, usuwają gniazda szerszeni i os. Pan strażak poinformował, jak zachować się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem wypadku lub pożaru. Przypomniał numery pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy: 112, 999, 998, 997. Uczniowie wykazali się znajomością tych numerów alarmowych. Dzięki takiemu spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości zdobyte na innych zajęciach lekcyjnych.
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Wielu z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie...?
Spotkanie zorganizowała
pedagog szkolna Maria Jolanta Lotys

Autor: Admin :: 19:00 10.03.2016r.