Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Teatru Arkadia z Białegostoku. Uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w turnieju ekologicznym przygotowanym przez pracowników teatru. Pierwszym punktem naszego wspólnego spotkania była prezentacja przygotowanych przez poszczególne klasy wynalazków wykonanych z odpadów. Jak się okazało , pomysłowość dzieci jest nieograniczona. Zaprezentowano różnorodne roboty, maszyny i kosze, które mają pomóc ludziom w porządkach , segregowaniu odpadów i ich ponownym wykorzystaniu. Następnie uczniowie mieli odgadnąć, jak długo rozkładają się w ziemi różnorodne odpady takie jak szkło, guma do żucia, folia aluminiowa, papier. W innej konkurencji należało rozpoznać znawców poszczególnych dziedzin nauki takich jak :botanik, zoolog, ornitolog, dendrolog, ichtiolog. Wiele emocji wzbudziła konkurencja polegająca na strzelaniu z łuku. W zależności od tego, jak celny był rzut, tyle punktów można było uzyskać za prawidłową odpowiedź na pytanie. Nie mniejszym entuzjazmem cieszyła się jazda pieszochodem. Po przejeździe odcinka drogi tym zabawnym urządzeniem ponownie należało odpowiedzieć na pytanie związane z ekologią.
Po podsumowaniu ostatecznych wyników ogłoszono zwycięzców. I miejsce przypadło klasie VI a, II klasie IV a zaś III klasie VI b. Zwycięska klasa otrzymała drobne upominki i batoniki. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy paniom z Teatru Arkadia za przygotowany turniej.

Autor: Admin :: 18:31 27.04.2017r.