DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2011 r. w szkole od rana panowała radosna i świąteczna atmosfera. O godz. 9.00 uczniowie klas I-III obejrzeli apel z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez uczniów kl. III b pod kierunkiem p. A. Sierba. W tym dniu odbyło się również podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Bezbłędek". Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom wręczono nagrody i dyplomy. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Były wspólne zabawy, tańce, projekcja filmu i oczywiście słodki poczęstunek.

Uczniowie klasy I a pod opieką p. B. Stoczko i p. M. Kochańskiej spędzili ,,Dzień Dziecka " w ogródku działkowym.

Natomiast uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą Ewą Konopka zamieszkali w ĆWIERĆLANDZIE. Mieszkańcy kolorowych ćwiartek starali się przekonać innych, że ich kolor jest najważniejszy. Podczas prezentacji państw, eksponowali swe godła, hymny, okrzyki, potrawy i zabawy w kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym. Dzieci mieszając kolory doszły do wspólnego wniosku, że różnorodność i różnobarwność świata sprawia, że jest ciekawy i piękny.

Potem wszyscy uczniowie i nauczyciele - poprzez podanie sobie rąk - spróbowali otoczyć budynek naszej szkoły . Udało się! Było zabawnie i wesoło.

Autor: Admin :: 19:42 01.06.2011r.