WYCIECZKA KLAS IV I V

6 czerwca klasy: IV a, IV b i V a uczestniczyły w wycieczce do Rucianego Nida, Kadzidłowa i Mrągowa. W Rucianem Nida uczniowie odbyli rejs statkiem po Jeziorze Gizianka. W trakcie rejsu oglądali piękne krajobrazy Pojezierza Mazurskiego, ptactwo wodne (kormorany, rybitwy, kaczki i łabędzie). Po rejsie i smacznym obiedzie wyruszyliśmy do Kadzidłowa. W Parku Dzikich Zwierząt dzieci same karmiły owce, daniele, sarny i kozy. Duże wrażenie zrobił na dzieciach bliski kontakt z tymi zwierzętami, mogły je głaskać i dokładnie im się przyjrzeć.
Kolejnym punktem wycieczki było Miasteczko Westernowe,, Mrongovilla" w Mrągowie. Tu uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądało miasto z Dzikiego Zachodu, które do tej pory widzieli tylko w filmach.Był więc dom szeryfa, więzienie, saloon, bar, dom pogrzebowy. W miasteczku tym mogli zobaczyć, Dziki Zachód w pigułce". Szereg gier i zabaw, w których uczestniczyli, zapewnił wszystkim niezapomniane wrażenia. W trakcie całej wycieczki uczestnicy podziwiali mazurskie krajobrazy i słuchali opowieści snutych przez przewodnika p. Tadeusza Skutnika. Pogoda oraz dobre humory dopisywały. Wycieczka ta z pewnością zachęci niejednego z nas, do odwiedzenia Pojezierza Mazurskiego w wakacje.
Opiekunowie wycieczki: p. Jolanta Zdańska, p. Anna Zyskowska i p. Beata Kulikowska.

Autor: Admin :: 18:38 07.06.2011r.