BĄDŹMY BEZPIECZNI

12 czerwca w naszej szkole odbyła się III edycja konkursu powiatowego „BĄDŹMY BEZPIECZNI”. Wzięli w niej udział uczniowie klas V z 13 szkół podstawowych z terenu powiatu monieckiego. Każda trzyosobowa drużyna miała za zadanie rozwiązać test wiedzy z zakresu prewencji kryminalnej, ruchu drogowego i bezpieczeństwa na wodzie, oraz uczestniczyć w konkurencjach sprawnościowych Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom. Były to m.in. rowery, deskorolki, rolki, hulajnogi, słowniki, kaski, piłki, albumy, paletki do tenisa stołowego, okulary i czepki kąpielowe, tarcze i rzutki, gry planszowe itp.
W przerwach między konkurencjami odbył się występ muzyczny wychowanek MOW „Promyk” w Goniądzu oraz pokaz taneczny wychowanków klubu tanecznego Prestige. Był też słodki poczęstunek na zewnątrz budynku. Na placu szkolnym uczestnicy obejrzeli sprzęt służbowy Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego oraz tresurę psa służbowego monieckiej Policji.
Zbigniew Tekień

Autor: Admin :: 19:11 15.06.2012r.