W TEATRZE MUZYCZNYM ROMA

Uczestnicy projektu unijnego "W tę samą stronę" 13 czerwca wybrali się na pierwszą z trzech wycieczek finansowanych ze środków EFS. Uczniowie klas IV-VI uczestniczący w zajęciach kół humanistycznych pod opieką polonistek - p.Agnieszki Złotnik, p.Kingi Miłkowskiej i p. Beaty Grygo pojechali do warszawskiego teatru ROMA na "Deszczową piosenkę". Spektakl oczarował widzów, dostarczając różnorodnych wrażeń od gry świateł i bogatej scenografii, poprzez wspaniałe popisy taneczne ze stepowaniem, na efektach specjalych w postaci strug deszczu skończywszy (z zazdrością patrzyliśmy na siedzących w pierwszych rzędach). Wszyscy świetnie się bawili, gdyż "Deszczowa piosenka" to nie tylko romantyczna opowieść, ale także historia tryskająca humorem. Komizm sytuacyjny i słowny doprowadzał wielokrotnie do gromkiego śmiechu i burzliwych braw. Uczniowie ze szkolnego teatru SKRZYDŁA ze szczególnym podziwem oklaskiwali popisy aktorów w scenie pokazującej lekcję pięknego mówienia. Po spektaklu zaś niektórzy z nich stwierdzili, że to tylko kwestia czasu i ich nazwiska zobaczymy na afiszach teatralnych. Z całego serca życzymy, by ich marzenia stały się kiedyś faktem. Póki co, zapraszamy na nasze spektakle na SZKOLNĄ SCENĘ przy ul. Planetarnej 13.
A już w najbliższych dniach miłośnicy przyrody wyjeżdżają, by tropić żubra w BIAŁOWIEŻY, a przyszli naukowcy będą eksperymentować w Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie. Dziękujemy naszym nauczycielom, którzy są zaangażowani w realizację projektu, za ukazywanie nam piękniejszych stron naszej rzeczywistości.
B. G.

Autor: Admin :: 22:18 15.06.2013r.