Wycieczka do Białowieży

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „ W tę samą stronę”, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do Białowieży. Po przyjeździe na miejsce i spotkaniu z przewodnikiem , wszyscy udaliśmy się do Rezerwatu Żubrów. Tam stanęliśmy oko w oko z największymi zwierzętami naszych lasów – żubrami. Uczniowie zostali zapoznani z biologią tych zwierząt, ich zwyczajami i zachowaniami. Nie zabrakło również innych zwierząt: żubroni, rysi, dzików , saren. Niestety, nie udało się nam zobaczyć wilka. Kolejnym punktem wycieczki był Park Pałacowy oraz Muzeum Przyrodnicze. W muzeum uczniowie zostali zapoznani z różnymi typami lasów na terenie BPN, z ogromnym bogactwem flory i fauny występującej w najstarszym parku narodowym w Polsce. Po obiedzie zjedzonym w Karczmie nad stawami udaliśmy się na spacer Szlakiem Dębów. Szlak ten utworzony jest ze starych dębów liczących około 500 – 600 lat. Każde z tych wiekowych drzew nosi imię dawnego władcy Polski, który przyjeżdżał do puszczy na polowania i w jej kniejach spędzał czas. Zmęczeni , ale zadowoleni i pełni miłych wrażeń wróciliśmy do Moniek.
Kulikowska Beata

Autor: Admin :: 19:30 26.06.2013r.