ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 14-15 grudnia 2013 r. w monieckich sklepach trwała Świąteczna Zbiórka Żywności na rzecz osób najbardziej potrzebujących pt. hasłem „Idą święta możesz pomóc” zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach, przy wsparciu monieckich harcerzy i wolontariuszy z gimnazjum.
W sobotę 14 grudnia 2013 r. w godz. 9.00 - 13.00 w 2 sklepach w Mońkach kwestowali młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach wraz z opiekunami.

W zbiórce żywności wzięli udział następujący uczniowie:
Z kl. V b: Weronika Bogdańska, Jakub Chwetko, Weronika Jabłońska, Łukasz Rutkowski, Jakub Walejewski, Justyna Waszczyńska i Gabriela Wilamowska,
Celem charytatywnej akcji było pozyskanie artykułów żywnościowych o przedłużonym terminie ważności z przeznaczeniem dla najuboższych mieszkańców naszego miasta i gminy. Jak co roku zebrana w sklepach żywność trafi na świąteczne stoły najbardziej potrzebujących pomocy jeszcze przed świętami.
Biorąc udział w tej akcji włączyliśmy się we wspólne dzieło niesienia pomocy najbardziej potrzebującym i ubogim.
Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
Maria –Jolanta Lotys i Bożena Wilamowska

Autor: Admin :: 17:36 21.12.2013r.