Koncert Kolęd Klas I-III

Dnia 17 grudnia 2013 r. tradycyjnie w naszej szkole miał miejsce Koncert Kolęd Klas I-III.
Poszczególne klasy zaprezentowały kolędy i pastorałki. Wokalne zdolności dzieci wzbogaciły: taniec, gra na instrumentach perkusyjnych oraz przepiękne świąteczne elementy strojów. Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami. Licznie zgromadzona publiczność - uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice wspólnie śpiewali znane polskie kolędy. Dało się wyczuć miłą, świąteczną atmosferę.

Tego samego dnia uczniowie klas I-III obejrzeli bajkę muzyczną w wykonaniu muzyków Filharmonii Podlaskiej - pt. "Jak Michaś szukał Wigilijnej Gwiazdki?".

"Michaś jest sześcioletnim chłopcem, który uwielbia oglądać gwiaździste niebo. Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia chłopiec dowiaduje się, że jest pewna szczególna gwiazda. Przyprowadziła ona kiedyś Trzech Króli oraz pasterzy do stajenki, w której urodził się mały Jezus. Do świąt zostało jeszcze parę dni, a Michaś wciąż myśli o tej tajemniczej gwiazdce i wszystkich o nią wypytuje.
Wreszcie w dzień Wigilii, nic nikomu nie mówiąc, wyrusza na jej poszukiwanie. Rodzice bardzo martwią się
o swojego synka, ponieważ nie wiedzą gdzie on jest, ale na szczęście do domu przyprowadza go właśnie Wigilijna Gwiazdka."
W audycji wykorzystane zostały piosenki: ,,Gdzie jest Gwiazdka", ,,Już noc", ,,Jestem Michaś, co o wszystko pyta", oraz kolędy i pastorałki (np. "Świeć gwiazdeczko, świeć"). Galeria zdjęć

Tekst: Elżbieta Wiszowata

Autor: Admin :: 17:42 21.12.2013r.