NIECODZIENNA WYWIADÓWKA

19 lutego odbyła się w naszej szkole niecodzienna wywiadówka. Rodzice nie tylko zostali poinformowani o osiągnięciach swych dzieci w nauce i sporcie, o ich sukcesach w konkursach przedmiotowych, ale także mogli obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu szkolnego Teatru SKRZYDŁA. Spektakl pt. "Dziura w płocie" na podstawie scenariusza Zofii Wójcik wyreżyserowała p. Beata Grygo, a muzykę napisał p. Timur Slavov, który wraz z p. Janem Mlejnekiem akompaniował do piosenek śpiewanych przez małych aktorów. W rolę Ojca-Koguta wcielił się - znany już z innych charakterystycznych kreacji - Janek Borowik, Matkę-Kurę zaś zagrała debiutująca na szkolnej scenie Milena Rozłucka. Kłopotów swoim rodzicom w tej historii przysparzały niegrzeczne Chłopaki-Kurczaki, czyli Maciej Grygo, Adam Szypcio, Patryk Łapiński, Maciej Kruk oraz Paweł Chodak. Z opresji wybawiły ich grzeczne i rezolutne Dziewczęta - Kurczęta, których role odtworzyły: Antonina Szwarc, Katarzyna Chodak, Roksana Puchalska, Patrycja Miłkowska, Martyna Radomska, Laura Skwarko i Sandra Wiesztort. Mottem tego zabawnego, rodzinnego obrazka, w którym z pewnością wielu znalazło odbicie swoich relacji rodzinnych, mogą być słowa piosenki finałowej:

"Choć się zdarzy w płocie dziura
I niejedna awantura,
to my wszystko przetrzymamy
Bo w rodzinie się kochamy..."

Spektakl był przygotowany w ramach projektu "W tę samą stronę". W jego realizację zaangażowali się też bardzo rodzice, kupując kostiumy, przygotowując rekwizyty, dekorację, za co opiekun grupy składa im gorące podziękowania.

Z przedstawieniem tym Teatr SKRZYDŁA wystąpił w Białymstoku, biorąc udział w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

"Dziurę w płocie" oklaskiwali też uczniowie naszej szkoły - 19. 02. klasy IV-VI, a dzień później klasy młodsze.

Wszystkich, którym nie było dane obejrzenie przedstawienia, zapraszamy do TV SATOS, która nagrywała perypetie kurczaków i ich rodziców.
B. Grygo

Autor: Admin :: 21:22 21.02.2014r.