WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 11-13 kwietnia 2014 r. w monieckich sklepach trwała Wielkanocna Zbiórka Żywności na rzecz osób najbardziej potrzebujących zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach, przy wsparciu monieckich wolontariuszy z gimnazjum.
W sobotę 12 kwietnia 2014 r. w godz. 9.00 - 13.00 w 2 sklepach w Mońkach kwestowali młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach wraz z opiekunami.

W zbiórce żywności wzięli udział następujący uczniowie:
Z kl. VI b: Weronika Bogdańska, Weronika Jabłońska, Mateusz Mrozowski, Jakub Walejewski, Justyna Waszczyńska i Gabriela Wilamowska,
Celem charytatywnej akcji było pozyskanie artykułów żywnościowych o przedłużonym terminie ważności z przeznaczeniem dla najuboższych mieszkańców naszego miasta i gminy. Jak co roku zebrana w sklepach żywność trafi na świąteczne stoły najbardziej potrzebujących pomocy jeszcze przed świętami.
Biorąc udział w tej akcji włączyliśmy się we wspólne dzieło niesienia pomocy najbardziej potrzebującym i ubogim.
Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
Maria –Jolanta Lotys i Bożena Wilamowska

Autor: Admin :: 17:20 24.04.2014r.