Warsztaty ekologiczne

W dniu 25 marca odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów klas I-VI zorganizowane przez Związek Komunalny Biebrza. Na początku spotkania do uczniów zostały skierowane pytania z podstawowej wiedzy ekologicznej. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali upominki. Następnie nastąpiła krótka prezentacja dotycząca podstaw segregacji śmieci , a po niej gra, w której uczniowie mieli za zadanie przyporządkować dany odpad do odpowiedniego pojemnika na śmieci. Na zakończenie spotkania uczniom zostały rozdane książeczki ,,Bądź EKO’’. Ich lektura z pewnością rozwinie wyobraźnię ucznia, wzbogaci słownictwo i pomoże zrozumieć, na czym polega bycie EKO. Pamiętajmy więc o podstawowych zasadach ekologicznych na co dzień w domu, na podwórku i w szkole.
Beata Kulikowska

Autor: Admin :: 20:45 27.03.2015r.