MŁODZI PIŁKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się zmagania sportowe w różnych dyscyplinach sportowych w ramach współzawodnictwa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Z gier zespołowych jako pierwsza rozgrywki zainaugurowała ta jedna z najbardziej popularnych czyli piłka nożna.
Pierwszego października rozegrano eliminacje Powiatu Monieckiego, w których najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mońkach. Mistrz Powiatu jako jedyny uzyskał w ten sposób kwalifikację do dalszych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.
Następny etap, czyli półfinał grupy południowej, rozgrywany był 13.10.2015r w Michałowie. Tam nasi zawodnicy nie pozostawili złudzeń rywalom pokonując 3:2 SP Michałowo i 3:1 SP 5 Bielsk Podlaski i z pierwszego miejsca, wraz z tym drugim zespołem, awansowali do finału gr. południowej.
Finał rozgrywek na szczeblu grupowym rozgrywany był 27.10.2015r. w Bielsku Podlaskim. Do rywalizacji przystąpiły SP 1 Mońki, SP 4 Bielsk Podlaski, SP 5 Bielsk Podlaski, SP Kleosin. Mecze rozgrywane w półfinałach były zaliczone wraz z wynikami.

Oto wyniki wszystkich meczów:
SP 4 Bielsk Podlaski - SP 5 Bielsk Podlaski 1:0
SP Kleosin - SP 1 Mońki 2:2
SP 5 Bielsk Podlaski - SP Kleosin 2: 1
SP 1 Mońki - SP 4 Bielsk Podlaski 2:0
SP 1 Mońki - SP 5 Bielsk Podlaski 3 : 1 (wynik zaliczony awansem z półfinału grupy)
SP 4 Bielsk Podlaski - SP Kleosin 3: 1 (wynik zaliczony awansem z półfinału grupy)

Klasyfikacja końcowa Grupy Południowej
1. SP 1 Mońki
2. SP 4 Bielsk Podlaski
3. SP 5 Bielsk Podlaski
4. SP Kleosin
Zwycięzca grupy i zespół z drugiego miejsca awansował do ścisłego finału wojewódzkiego, w którym zmierzy się osiem najlepszych zespołów w województwie. Jest to niewątpliwie sukces młodych piłkarzy z "Jedynki". Przypomnijmy że największym sukcesem piłkarskim szkoły było zdobycie w 2006r. Mistrzostwa Województwa przez rocznik 1994 i młodszych, oraz w 2010 brązowego medalu wywalczonego przez rocznik 1998 i młodszych. Byli to wówczas uczniowie klas szóstych.
Dzisiaj sukces smakuje o tyle, że uczniowie reprezentujący "Jedynkę " to uczniowie klas czwartych (2), piątych (7) i szóstych (4). Wszyscy uczniowie reprezentujący szkołę zasługują na słowa uznania i pochwałę oraz gratulacje. Uczniowie którzy przyczynili sie do awansu to: Rutkowski Paweł (5), Moniuszko Jakub(5), Wędołowski Adrian (5), Tekień Jakub ( 5), Kuczyński Dawid (4), Imbiorski Jakub (6). Rezerwowi : Kuc Szymon (4), Olechno Jakub (5- rocznik klasy czwartej), Magnuszewski Dominik (5), Chojnowski Piotr (6), Zajkowski Piotr (6), Wasilewski Mateusz (6), Piekarski Jakub (5).
Sukces chłopaków jest także wielką zasługą trenerów Promienia, a w szczególności Bartka Kobrzynieckiego.
Finały wojewódzkie rozgrywane będą na wiosnę do których przygotowywać się będziemy zarówno w szkole jak i w klubie.
Tomasz Zdański

Autor: Admin :: 20:58 02.11.2015r.