Mikołajkowy Turniej gier i zabaw

17 grudnia Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach gościła uczniów klas drugich szkół podstawowych z Jaświł i Kalinówki Kościelnej. Uczniowie oraz ich wychowawczynie obejrzeli najpierw wystawę ponad 120 prac obrazujących Świętego Mikołaja wykonanych przez uczniów klas I-III, a następnie wzięli udział w Turnieju Mikołajkowym gier i zabaw. Konkurencje zostały przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu Kids Athletics zakupionego przez Burmistrza Moniek w ramach ogólnopolskiego projektu „Lekkoatletyka dla każdego”. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania 8 konkurencji w tym szybkościowo-zwinnościowe, rzutne, wytrzymałościowe i skocznościowe. Łącznie w turnieju wzięło udział 110 dzieci. Obsługę zapewnili uczniowie klasy sportowej o profilu lekkiej atletyki z monieckiego gimnazjum. Gościem imprezy był 17-krotny medalista Mistrzostw Polski w biegach średnich Damian Roszko. Pomimo, że staraliśmy się w miarę możliwości wyeliminować elementy rywalizacji skupiając się na dobrej zabawie, to i tak młodzi zawodnicy podchodzili do wykonywania poszczególnych prób z ogromnym zaangażowaniem.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę złoty medal i słodycze, a wręczał je Święty Mikołaj, który wjechał na salę gimnastyczną w rydwanie ciągniętym przez gimnazjalne śnieżynki.
Impreza była doskonałym przykładem integracji międzyszkolnej i przyniosła wiele radości uczestnikom o czym świadczyły ich roześmiane buzie. Galeria

Agnieszka Sierba

Autor: Admin :: 20:36 21.12.2015r.