WIELICZKA ZAKOPANE KRAKÓW

W dniach 17 - 20 V 2016r. 45 uczniów SP 1 Mońki uczestniczyło w wycieczce szkolnej do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa. Uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Poznali najciekawsze zakątki Zakopanego, wjechali wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew, odbyli też dwie wędrówki górskimi szlakami. Pierwsza do wodospadu Siklawica Doliną Strążyską i drugą zdecydowanie dłuższą do Morskiego Oka, gdzie czekał nas niezapomniany widok zaśnieżonych polskich Tatr z Rysami na czele. W drodze powrotnej do Moniek zwiedziliśmy Kraków. Odwiedziliśmy Wawelskiego Smoka, zwiedzaliśmy Katedrę na Wawelu , dotknęliśmy serca Dzwonu Zygmunta, a z zaduma i powagą oddaliśmy szacunek pochowanym na Wawelu polskim królom. Następnie obejrzeliśmy Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza i wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej. W wolnych chwilach umilaliśmy sobie czas dyskoteką, grami i zabawami na świeżym powietrzu. Wspaniała wyprawa zakończyła się jak zwykle quizem wiedzy o zwiedzanych na wycieczce miejscach. Radosne uśmiechy i wspaniała atmosfera podczas wyjazdu mobilizuje nas do kolejnego wyjazdu, który już za rok.

Tomasz Zdański

Autor: Admin :: 19:30 01.06.2016r.