W PARKU KRAJOBRAZOWYM

25. 04. 2017r. klasy III B i III C pod opieką pań M. Kochańskiej, A. Misiejko oraz s. Moniki uczestniczyły w wycieczce do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.
Uczniowie wraz z przewodnikami, drewnianą kładką pokonywali ścieżkę edukacyjną w rezerwacie przyrody " Krzemianka". W drodze poznawały i podziwiały unikatową szatę roślinną, fantazyjne wykroty, urozmaiconą rzeźbę terenu oraz obszary rozlewiskowe. Obserwacje wzbogacały interesujące opowieści panów leśników.
Po edukacji leśno- przyrodniczej wszyscy przejechali do szkółki leśnej " Orlik" w Przewalance.
Potem było spotkanie przy ognisku, pieczenie kiełbasek i wspólny posiłek.
Resztę czasu uczniowie spędzili na grach i zabawach na świeżym powietrzu, którym sprzyjała ładna pogoda. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu gaśniczego używanego w nadleśnictwie, który można było własnoręcznie wypróbować.
Z pamiątkowymi krzemieniami, dotlenieni, trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły.
Mile spędzone chwile upamiętniają zdjęcia.

Dzieci oraz opiekunowie grupy kierują szczególne podziękowania do Pana Mariusza Daniłowskiego i pracowników Nadleśnictwa za zaproszenie, życzliwe przyjęcie i atrakcyjną wycieczkę.

A.Misiejko

Autor: Admin :: 16:51 28.04.2017r.