Święta Majowe

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Z tej okazji uczniowie klasy VIb zaprezentowali apel słowno –muzyczno –filmowy.
Apel rozpoczął się projekcją krótkiego filmu przedstawiającego historię obchodów Święta 1 Maja, jest to Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Jest to również data wstąpienia Polski do Unii Europejskiej bardzo ważna dla naszego kraju.
2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. Drugi Maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Z tej okazji zaprezentowaliśmy film o naszych symbolach narodowych.
Dzień Flagi poprzedza Święto 3 Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku, poprzez prezentację multimedialną przedstawiliśmy historie powstania i znaczenie dla nas Polaków tego dokumentu.
Musimy pamiętać czym dla nas jest Wolność, Naród, Ojczyzna.
Filmy i prezentacja uzupełniał montaż słowno muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VIb pod kierunkiem p. Sławomira Szpyruka. Dekorację do apelu przygotowała p Beata Stoczko

Autor: Admin :: 19:08 29.04.2017r.