WYCIECZKA PO ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

6 czerwca 2017 r. klasy I a i III a wraz z opiekunami K. Boufał, A. Sierba i s. M. Siemionko były na całodniowej wycieczce. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Góry Strękowej, gdzie podziwialiśmy wspaniałe widoki na rozległą dolinę Narwi. Następnie byliśmy w Muzeum Przyrody w Drozdowie i w Nowogrodzie, gdzie dzieci miały możliwość zwiedzania Skansenu Kurpiowskiego im. A. Chętnika, w skład którego wchodzą XVII i XIX-wieczne chaty, spichlerze, młyn wodny i wiatrak. W Łomży dzieci podziwiały stary rynek z ratuszem, katedrę, Kościół Kapucynów oraz Kościół Zakonny Sióstr Benedyktynek. Na zakończenie odwiedziliśmy Europejską Wioskę Bocianią w Pentowie. Wszyscy zadowoleni, z pamiątkami i pełni wrażeń wrócili do Moniek.

Autor: Admin :: 19:35 10.06.2017r.