W TORUNIU

W dniach 31.05. – 02.06.2017r. uczniowie klas: VIa i VIb oraz kilkoro uczniów z Downar, pod opieką p. S.Szpyruka, p.Świsłockiej, p.Bożeny Wilamowskiej i p.A.Złotnik, było na wycieczce w Toruniu i Ciechocinku.
Toruń zachwycił nas wszystkich swoim pięknem. Zwiedzanie tego miasta zaczęliśmy od Starówki. Pani przewodnik niezwykle ciekawie i barwnie opowiadała o Krzywej Wieży, Bramie Klasztornej i o historii powstania Torunia. Bardzo podobał się nam Dom Mikołaja Kopernika. Zobaczyliśmy miejsce pracy słynnego astronoma i dużo dowiedzieliśmy się o jego życiu. Wielu emocji i niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Domu Legend. Niezwykle ciekawie i obrazowo zostały opowiedziane nam najsłynniejsze legendy związane z Toruniem. Było bardzo wesoło, a momentami dosyć strasznie. Nie mogło zabraknąć również spaceru po Starówce, gdzie każdy z nas kupił przepyszne toruńskie pierniki.
W drugim dniu wycieczki byliśmy w Planetarium, katedrze św. Janów oraz w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Dużą niespodzianką okazała się wizyta w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie samodzielnie mogliśmy upiec toruńskie pierniki, które oczywiście zabraliśmy na pamiątkę do domu. Ostatni dzień wycieczki to wyjazd do Ciechocinka. Jest to niezwykle piękne, urokliwe i spokojne miasteczko. Byliśmy w Parku Zdrojowym, podziwialiśmy piękne fontanny, dywany kwiatowe i przede wszystkim ogromne tężnie. Po obiedzie w najpopularniejszej restauracji ,,Zdrojowa”, pełni wrażeń i emocji wyruszyliśmy w drogę powrotną.
To była niezapomniana wycieczka. Nie możemy doczekać się następnej…

Autor: Admin :: 18:58 12.06.2017r.