SZLAKIEM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Dnia 18. 06 .2018 r. klasy I b, II a i III c wraz z opiekunami p. K .Boufał, p. A. Sierba, p. B. Skutnik i p. B. Stoczko były na wycieczce ,,Szlakiem rękodzieła ludowego” i ,,Szlakiem tatarskim”. Dzieci obejrzały pokaz wyrobu łyżek drewnianych oraz pokaz technik kowalskich. W pracowni garncarskiej zapoznały się ze sposobem wytwarzania i wypalania glinianych siwaków. W warsztacie tkactwa dwuosnowowego mogły spróbować swoich sił przy krosnach. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła wizyta w meczecie w Bohonikach, gdzie poznały obrzędy i tradycje Tatarów polskich. W Sokółce zwiedziły kościół p.w. św. Antoniego znany z cudu w Sokółce. Ostatnim punktem wycieczki był spacer leśnymi ścieżkami w Poczopku Silvarium. Tam dzieci mogły podziwiać piękną przyrodę, drewniane pomniki, ciekawe rzeźby z drewna i kamienia, drewniane chatki, aleję drzew, Park Megalitów - czyli wędrujące skały, ptaszarnię... W Galerii Na Skraju Puszczy zainteresowaniem oglądały okazy zwierząt i roślin występujących na Podlasiu.
Wszyscy bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń, z licznymi pamiątkami rękodzieła ludowego, wrócili do Moniek.

Autor: Admin :: 17:49 20.06.2018r.