Wizja szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Mońkach jest szkołą bezpieczną i przyjazną dla ucznia.

Tworzą ją uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice.

Uczeń naszej Szkoły stara się być: kulturalny, odpowiedzialny, aktywny, twórczy, wrażliwy, otwarty na potrzeby drugiego człowieka. Ma poczucie więzi ze swoją miejscowością, regionem i Ojczyzną.

Kadra naszej Szkoły jest doskonale wykształcona, systematycznie podnosi swoje kwalifikacje. Sprawia, że z każdym rokiem szkoła uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną. Dba o wszechstronny rozwój każdego dziecka. Rozwija zainteresowania uczniów zdolnych oraz wspiera uczniów słabiej sobie radzących. Prowadzi szeroką gamę dodatkowych zajęć pozalekcyjnych.

Uczniowie naszej Szkoły rozpoczynają naukę języka angielskiego i informatyki już od klasy pierwszej.

Szkoła dysponuje nowoczesną halą sportową, dwiema pracowniami komputerowymi z dostępem do Internetu, biblioteką szkolną wraz z centrum informacyjnym, jasnymi przestronnymi salami - co stwarza doskonałe warunki pracy ucznia.

Szkolna kuchnia serwuje smaczne i tanie obiady, a świetlica szkolna otacza opieką uczniów przed zajęciami edukacyjnymi, w trakcie i po ich zakończeniu.

Szkoła współpracuje ze środowiskiem lokalnym.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Mońkach to Szkoła o której pozytywnie mówi się w środowisku.